Nawigacja
Strona Główna

O szkole
Położenie
Historia
Misja i wizja
Symbole szkoły
Patron
Hymn
Galeria
Galeria 2010-2013
Gdzie szukać pomocy

Sukcesy

Kadra
Nauczyciele
Biblioteka
Świetlica
Pedagog
Psycholog
Logopeda
Reedukator


Informacje

REKRUTACJA 2017
Rekrutacja kl. 3 PG 17/18

PODRĘCZNIKI 17/18
Statut
Plan lekcji 2017/2018
Klasy
"Zerówka"
Dzwonki
Sekretariat
Archiwum newsów

Kontakt

Admin
Logowanie
Rekrutacja!
Multimedia
Baza dydaktyczna
Sukcesy
Gadżet
Certyfikaty
Dziennik elektroniczny
BIP
Zegar & Kalendarz
Facebook
Polub nasz fanpage na Facebook

Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej
16 listopada 2017 r. w ZSDiOŚ w Radomsku odbyły się eliminacje Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej.

Uczestnicy byli oceniani w kategoriach recytacji poezji i prezentacji pieśni patriotycznej z podziałem na wiek występujących.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas gimnazjalnych: Wiktoria Bajorek /kl. 2c/ i Alicja Soczyńska /kl. 3b/.
Dziewczęta wybrały piosenki z tekstami Adama Asnyka i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Alicja Soczyńska utworem "Niebo ci otworzę złote" zdobyła I. miejsce w kategorii pieśń patriotyczna/ szkoły gimnazjalne.
Gratulujemy!


aszwedzik dnia 16.11.2017 22:36 · Drukuj
Wystawa pokonkursowa "Reymont na zdrowie"

Żyj smacznie i zdrowo!
Niech zdrowie zagości w naszej społeczności!
Piękny umysł, zdrowe ciało - gdy witamin w nim niemało!


Zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej prac plastycznych międzyszkolnego konkursu o racjonalnym żywieniu dla uczniów klas IV - VII na ulotkę informacyjną, zorganizowanego w ramach obchodów Roku Reymontowskiego przez p. A. Łacisz, p. M. Terkę, p. A. Głogosz.

Na konkurs napłynęło 40 prac - na wystawie prezentujemy najciekawsze oraz nagrodzone ulotki. Są wśród nich także dzieła naszych uczniów.

Zapraszamy do oglądania i skorzystania ze zdrowych porad!aszwedzik dnia 16.11.2017 20:30 · Drukuj
Rozstrzygnięcie konkursu na ulotkę
16.11.2017 r. odbyło się rozstrzygnięcie miejskiego konkursu "Reymont na zdrowo" dla uczniów kl. IV - VII szkół podstawowych w kategorii ulotka informacyjna. Na konkurs napłynęło 40 prac z radomszczańskich szkół podstawowych.

Konkurs był jedną z kolejnych imprez towarzyszących obchodom Roku Reymontowskiego w naszym mieście, objętych honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radomsko.
W jury konkursu zasiedli nauczyciele naszej szkoły, zaś nagrody i dyplomy mieli zaszczyt wręczyć przedstawiciele Rady Miejskiej w Radomsku: p. Jan Suwart - sekretarz i p. Artur Werner - wiceprzewodniczący oraz dyrektor naszej szkoły p. Izabela Iwanowicz.

Nagrodzeni:

I.m. - Nikola Burzyńska z PSP nr 4 i Wiktoria Poteralska z PSP nr 2
II.m. - Natalia Piechowicz z PSP nr 9 i Nikola Piekarska z PSP nr 2
III.m. - Natalia Podawca z PSP nr 5 i Magdalena Kapica z PSP nr 7
wyróżnienia - Wojciech Woźniak z PSP nr 4 i Lena Urbaniak z PSP nr 9.

Gratulujemy!!!

Konkurs zorganizowały: p. Anetta Łacisz, p. Mariola Terka, p. Agnieszka Głogosz i p. Błażej Badowski.

Na głównym korytarzu szkolnym, na parterze można obejrzeć wystawę pokonkursową prac plastycznych - ulotek informacyjnych o zdrowym stylu życia i właściwym odżywianiu.
Zapraszamy do oglądania!aszwedzik dnia 16.11.2017 20:18 · Drukuj
Dietetyk i pokaz taneczny
16.11.2017 r.
W przerwie konkursu wiedzy o racjonalnym żywieniu "Reymont na zdrowo" uczestnicy, ich opiekunowie - nauczyciele i rodzice oraz zaproszeni goście wzięli udział w spotkaniu z dietetykiem p. Karoliną Gontkowską,
która udzieliła wskazówek, jak prowadzić zdrowy styl życia, aby był przyjemny i korzystny dla naszego organizmu.

Obejrzeliśmy również prezentacje multimedialne poświęcone cukrzycy, składnikom antyodżywczym, wodzie i innym napojom, GMO, a także złodziejom witamin.

Atrakcją spotkania był pokaz taneczny w wykonaniu dziewcząt z kl. 6a: Weroniki Stawskiej, Oli Święs, Julii Skóry, Pauliny Sosin, Patrycji Piaseckiej, Oliwii i Wiktorii Kępy oraz Oliwii Korpalskiej.

Dekoracje na oknach przygotowali uczniowie klas II-III w ramach programu "Szkoła Promująca Zdrowie".

Zaproszeni goście mogli również poczęstować się zdrowymi i pysznymi przekąskami: surówkami, sałatkami, owocowymi koreczkami, a nawet spróbować ciasteczek owsianych i cista z mąki orkiszowej - przygotowanych przez naszych uczniów i ich rodziców.
Serdecznie dziękujemy!


aszwedzik dnia 16.11.2017 19:55 · Drukuj
"Reymont na zdrowo"
16.11.2017 r. o godz. 9.30 w naszej szkole odbył się miejski konkurs wiedzy o racjonalnym żywieniu pt. "Reymont na zdrowo".

Konkurs zorganizowano w ramach obchodów Roku Reymontowskiego. Głównym celem przedsięwzięcia było zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywności i aktywności fizycznej na zdrowie dzieci i młodzieży.

Hasło przewodnie "Zdrowo się odżywiam" towarzyszyło zmaganiom uczniów kl. IV - VII w dwóch kategoriach: wiedzy i projektu ulotki informacyjnej o zdrowym odżywianiu i zdrowym stylu życia.

Na napisanie testu uczestnicy mieli 30 minut, zaś w jury konkursu zasiedli: nauczyciele przyrody i biologii, dietetyk, pielęgniarka.

Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Radomsko, a swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Rady Miejskiej: p. Jan Suwart - sekretarz oraz p. Artur Werner - wiceprzewodniczący.

W konkursie wiedzy najlepsi okazali się:

I.m. - Natalia Czaińska z PSP nr 1,
II.m. - Karolina Stępień z PSP nr 9,
III.m. - Michalina Kempska i Igor Mossur z PSP nr 4,
wyróżnienia - Zuzanna Szurc z PSP nr 6 oraz Dominika Motłoch z PSP nr 4.


Gratulujemy!!!

Imprezę poprowadziła Julia Ławrynowicz z kl. 3b gimnazjum.
Konkurs zorganizowały: p. Anetta Łacisz, p. Iwona Salińska, p. Mariola Terka, p. Agnieszka Głogosz i p. Błażej Badowski.


aszwedzik dnia 16.11.2017 19:28 · Drukuj
Konferencja w UM
Informacja i zdj. ze strony Urzędu Miasta Radomsko

Na dzisiejszej (16.11.17r. ) konferencji nauczyciele uczestniczący w międzynarodowej wymianie podzielili się swoimi obserwacjami i doświadczeniami z wizyty w Kiryat Bialik.

Nauczyciele z pięciu radomszczańskich szkół podstawowych - w tym z naszej: p. Anna Baron i p. Urszula Pokora - gościli w mieście partnerskim Kiryat Bialik (Izrael) od 6 do 13 listopada br.
Było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w ramach trwającej od 2013 roku współpracy partnerskiej. Głównym założeniem projektu jest poszerzenie wiedzy na temat innego systemu edukacji, zdobycie nowych doświadczeń pedagogicznych oraz przyswojenie metod nauczania stosowanych w izraelskich szkołach. Wymiana pozwoliła także na poznanie kultury, zwyczajów oraz tradycji partnera. Wizyta w Izrealu stworzyła również możliwość rozwinięcia kontaktów interpersonalnych.

W trakcie wizyty uczestnicy wymiany mieli okazję gościć w domach izraelskich gospodarzy. Dzięki otwartości i gościnności mieszkańców Kiryat Bialik nauczyciele nawiązali nowe znajomości, które pozwolą na dalszą wymianę doświadczeń. Relacja z wizyty została zamieszczona w wydawanej w Kiryat Bialik lokalnej gazecie. Poza wymiarem edukacyjnym pobyt w Izraelu umożliwił również odwiedzenie najważniejszych miejsc związanych z kultem religijnym, m.in. Jerozolimy, Jeziora Galilejskiego, Nazaretu.

Członkowie wymiany mieli możliwość uczestniczenia w lekcjach, poznając metody pracy dydaktycznej izraelskich kolegów oraz ich sposoby współpracy z uczniami. Było to doskonałą okazją do wymiany spostrzeżeń oraz opinii. Inicjatywa niesie ze sobą korzystne rezultaty do dalszej pracy pedagogicznej, a zdobyte doświadczenia będą procentować w przyszłości. Kolejnym etapem będzie planowana na grudzień rewizyta gości z Izraela.


aszwedzik dnia 16.11.2017 18:51 · Drukuj
Strona 1 z 624 1 2 3 4 > >>
Programowanie i kodowanie w naszej szkole
Wyszukiwarka
Szkoła Promująca Zdrowie
Edukacja ekologiczna
Obchody 90-lecia śmierci patrona naszej szkoły
Innowacje pedagogiczne
Projekty w szkole
Mistrzowie kodowania
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Spis książek
Ożywić pola
Moja wymarzona ekopracownia
Chronimy dzieci
Polityka !

Szkoła Bezpiecznego Internetu
Sprawozdanie z DBI 2015

Sprawozdanie z DBI 2014

Bezpieczna szkoła
Kącik prawny
Certyfikat
Zielona Flaga
Ekologia
Szkoła bez przemocy
Projekt Comenius
Przystanek Korczak
Statystyki
stat4u

              Copyright © 2007-2017 Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 3 w Radomsku
2,570,775 Unikalnych wizyt